28 Aralık 2012

Firar


Evvelce o çok düşkün olduğum yalnızlık sevgime ne olmuşsa bilmem. Bir cuma akşamını yalnız geçiriyorum diye mi, yoksa aldığım haberden midir bilmem, kasvet doldu odam. Oysa haberin iyi mi, kötü mü olduğuna bile karar veremedim daha. Karar verip uzlaştım,(kendi kendimle uzlaşmaya çalışıyoruz bu aralar) bi süre susayım, en iyisi ben.

Oysa ne zamandır konuşmamıştık diyor iç ses. Şimdi hep insanlara konuşur oldum, ne tuhaf. Oysa, mesela, çok iyi tanımayanlar beni suskun diye bilirler. Öyle az konuşurum ben dışımdan. Boşuna değil kaç zamandır blog bile yazamıyorum.  Ben en son ne diyordum? Nereye varmaya çalışıyordum? İyiden iyiye unutmuşum  uzlaşmayı. Koca bir paradigma kaydı, kolay mı ya?

Velhasılı kelam, bu yazı da tıpkı benim gibi hiçbir yere gitmiyor. Sadece, kendimle biraz ara vermeye karar verdik. Çok özlersek bir daha görüşürüz de dedik.

Uzun uzun kaçıp yine kendime sığındım. Bu sefer başarabilirim sanmıştım, yapamadım. 

1 yorum:

 1. iç ses hep çatışır diğer iç ses ile.
  dışarısı ile de.
  bir tür muhakeme yeteneği gibi gelir bu bana hep.
  insanın dış akışa karşı izole ettiği, etrafında bir çember çizip de dışarıya karşı ne derece gizlenip gizlenmediğini kontrol edebildiği bir alanı olmalı.
  bu alanda kendi ile çatışmalı, yer yer dövüşmeli ki sahasını genişletebilsin.
  dışarıdan bakarsak, kendi kendiyle çatışan insan, komik bulunur. bu gözlere aldanmamalı çünkü onlar bizim sahamıza göz dikecek kadar aç gözlü olabilirler.
  gel gelelim, kendimle uzlaşırsam sanki her şey bitecekmiş gibi geliyor bana.
  her şeyi olduğu gibi kabul eden, kontolü dışında sürüklenen ve buna da yaşamak diyen birisine dönüşmekten hep korkarım.
  bu bitmek değildir de nedir sahi.

  YanıtlaSil

Aklınıza gelenleri buraya bırakabilirsiniz.