26 Ocak 2013

Geçiyordum uğradım1. Yapmam gereken milyonlarca iş varken, ben takvim başına geçmiş yine parmak hesabı yapıp duruyorum. Küçükken özlediğim insanları toplayıp mutlu mesut yaşayabildiğim bir köy hayal ederdim. Hoş olmaz mıydı sahi?

2. Gece; tüm hastalıkların uğruna bekleşip, patlak verdiği zaman dilimi. Bir gece ansızın, tüm unutmak istediklerimi hatırlayıp -kısa bir film şeridi gibi filan da değil- bildiğin tekrar tekrar yaşayıp üzülebiliyorum. Bu geceler bana hiç yaramıyor. Tevekkeli değil, hava kararınca uyuyasım geliyor hemen.

3. Hayatım hakkında ciddi kararlar verme eşiğindeyken bir kez daha kararsızlığın ne mene bir şey olduğuyla yüzleştim. Bu sefer uykum kaçtı. Eğer değişiklik istiyorum diye yeri göğü inletirse, rahatsız edici değişiklikler yapmak zorunda kalabiliyormuş insan. Tuhaf.

4. Sevdiğim hiçbir şeyden zevk alamamaya başladım. Kaç zamandır kitap okuyamadığımı ben de unuttum. Bir nevi durgunluk dönemi, ama bir türlü bitemedi gitti her nedense. Ben iyice depresyona girmeden şu okul bitse iyi olacak.

5. bir de, insanlar az konuşmalı. Bunu bilir bunu söylerim. Herkes biraz daha az konuşsa hepimiz daha sağlıklı insanlar olabilirdik. En azından konuşarak halledemediğimiz sorunların farkına varırdık mesela. Hoş olmaz mıydı sahi?


3 yorum:

 1. Elmalı öğrenci21 Şubat, 2013 14:29

  iç de bi kerem! son maddene karşı çıkıyorum. ben hariç herkes daha az konuşmalı :P
  ben ne zaman konuşmasam bir ortamda kimse konuşmuyor yahu! bu nasıl iştir?
  geceler konusuna gelecek olursam da; çok ciddiye alma! geceler kara...geceler kara diye burcu güneş dinle. o kadar ciddi yani.
  gece dediğin, gündüz dediğin hep eksen hareketi. (Bazen aşırı materyalizm, realizm en iyi kurtarıcıdır)
  öperim.
  -ulan ben daa yeni başladım üniversiteye. eşek kadar olmuşum, daha okuyorum. yaşıtlarım nişanlandı, iş buldu, para kazanıyor, kendi evleri var. ben 4 sene sonra eve döndüm ve gıkım çıkmıyor. kapa çeneni de ders çalış! :P -

  YanıtlaSil
 2. elmalı öğrenci*21 Şubat, 2013 14:29

  Edit: "hiç" olcak o ilk kelime.

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar;
  Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.
  63. takipçiniz benim.
  Bu arada çok hoş bir çekilişim var, muhakkak beklerim :)
  Sevgiler
  http://http://whiteglaze.blogspot.com/2013/08/beyaz-srn-buyuk-cekilisi.html

  YanıtlaSil

Aklınıza gelenleri buraya bırakabilirsiniz.